COFNIJ
01 05.2020

Ozonujemy...


Kiedy życie pisze swój scenariusz, czyli podróże  z CamperTime w czasie pandemii…

Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek sezonu 2020. Ba, nie tak wyobrażaliśmy sobie w ogóle roku 2020! Nim na dobre rozgościliśmy się w jego ramach, nim zdążyliśmy ochłonąć po wyjazdach zimowych, a tu przyszło nam się zmierzyć z rzeczywistością, której nie rozumiemy, a którą – w trybie błyskawicznym – musimy poznać i nauczyć się w niej żyć.

Od kilku miesięcy funkcjonujemy w izolacji, nasze plany wyjazdów, jakichkolwiek, stoją pod znakiem zapytania. Granice zamknięte, lotniska świecą pustkami. „Przerobiliśmy” już etap szoku, gniewu i buntu, targowania się z samym sobą. Być może część z nas znajduje się w stanie wycofania, depresji, a może już wkroczyliśmy w fazę akceptacji i adoptujemy się do nowej sytuacji pełni świadomości i przekonania, że nie mamy wpływu na to, co się wydarzyło. Próbujemy (prze)organizować nasze życie, powołując się na maksymę, że „życie przecież dalej się toczy” i „trzeba iść do przodu”.

Przed nami, podróżnikami, turystami, czy po prostu ludźmi szukającymi wytchnienia od codzienności, trudny, wakacyjny czas. Wielu z nas się zastanawia, czy uda się zrealizować choćby część naszych planów? Czy znajdziemy gdzieś miejsce interesujące, a przy tym bezpieczne?

Nie znamy odpowiedzi na te pytania, nie wiemy, czy pierwotne szkice wakacyjnej wyprawy „gdzieś po” Chorwacji czy Skandynawii dojdą do skutku. Ale mocno wierzymy w to, że może pandemia, z którą przyszło nam walczyć, otwiera przed nami nowe, inne horyzonty.

Może to dobry moment, aby pojechać na Mazury, w Bieszczady, nad polskie morze? Miejsca, które – być może – nie były brane pod uwagę w naszych tegorocznych wizjach i marzeniach, ale które mogą okazać się strzałem w 10?

Tego życzymy i Wam i sobie, pragnąc przy okazji Was zapewnić, że ze swojej strony robimy wszystko, aby wyjazd z CamperTime był – jak zwykle fascynujący:) - ale przy okazji bezpieczny i zgodny z obowiązującymi zaleceniami. Wnętrze kamperów ozonujemy każdorazowo, a wszystkie urządzenia czyścimy i dezynfekujemy.

 

Od 4 maja 2020, kempingi i pola namiotowe mogą oficjalnie wznowić działalność i przyjmować gości. W tym roku zatem sezon rozpoczynamy szybciej, nie czekamy na wakacje. Zdalną szkołę zabieramy w podróż już dziś!

Pamiętajmy jednak, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa i obowiązujących zakazów i ograniczeń. Dbajmy o siebie i o innych. I – szykujmy się do wyjazdu! Gdziekolwiek nas nogi kampera poniosą!